Šajā nedēļas nogalē, 26.-27.septembrī, Rīgā viesosies Eiropas Peldēšanas federācijas (LEN) peldēšanas eksperts, kinezioloģijas profesors Ph. D. Reins Haljands, kurš veiks 2016.gada Riodežaneiro Olimpisko spēļu kandidātu peldēšanas tehnikas video novērošanu un detalizētas tehnoloģiskās analīzes parauglekciju, kas ir pirmais posms ceļā uz mūsdienīgas un kompetentas sporta peldēšanas laboratorijas izveidi Latvijā. 

Sestdien, 27.septembrī RTU Ķīpsalas peldbaseinā filmēšanas grupa no Igaunijas Ph. D. Reina Haljanda vadībā veiks Latvijas labāko peldētāju, 2016.gada Riodežaneiro Olimpisko spēļu kandidātu, peldēšanas tehnikas un sacensības elementu (starti, pagriezieni) video novērošanu un detalizētu tehnoloģisko analīzi. Savukārt nākamajā dienā, Haljands kopā ar sportistiem un viņu treneriem individuāli pārrunās analīzes gaitā iegūtos rezultātus, kā arī sniegs priekšlikumus katra sportista peldēšanas tehnikas uzlabošanai un pilnveidei, gatavojoties 2016.gada Olimpiādei.

Projekta „Peldēšanas sporta attīstība Latvijā. Sporta peldēšanas laboratorijas izveide”, kas ar Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu tiek finansēts no Starptautiskās Olimpiskās komitejas programmas „Olimpiskā Solidaritāte” finanšu līdzekļiem, mērķis ir veicināt ilgtspējīgu un uz zināšanām balstītu peldēšanas sporta attīstību Latvijā, un izveidot mūsdienīgas un kompetentas sporta peldēšanas analīzes laboratoriju, kurā LPF ekspertiem būs iespēja strādāt ar Latvijas izlases sportistiem un nodrošināt augstākā līmeņa sportistu tehnikas un taktikas analīzi un pilnveidi.

 

Filmēšanas norises vieta un laiks: 

27.septembrī - Ķīpsalas iela 5, Rīgā, RTU Ķīpsalas peldbaseins, plkst. 08:45-11:00.

Plašāka informācija par filmēšanas procesu: 

http://swim.ee/technique/tech_testing_analysis.html

 

Ph. Dr. Reins Haljands ir starptautiski atzīts peldēšanas speciālists un kopā ar savu komandu ir analizējis tādu peldēšanas lielvalstu kā Krievijas, Austrālijas, Zviedrijas, Somijas, Nīderlandes, Itālijas, Lielbritānijas, Dānijas, Beļģijas un Kanādas labāko sportistu peldēšanas tehniku, un sniedzis konsultācijas sacensību tehnikas pilnveidošanai.

Reins Haljands ir ieguvis profesora grādu Maskavas Centrālajā fiziskās kultūras institūtā un visu savu profesionālo karjeru ir saistījis ar peldēšanas sportu – kopš 1985.gada ir LEN tehniskās komitejas biedrs, kā arī Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) akreditēts peldēšanas tiesnesis.

Laika posmā no 1991.-1995.gadam Haljands bija pirmais atjaunotās Igaunijas Peldēšanas federācijas prezidents. Tāpat Haljands 13 gadus (1992. -2005.) ir bijis Tallinas Universitātes Fiziskās izglītības fakultātes dekāns, ir neskaitāmu zinātnisko publikāciju autors un šobrīd ir Tallinas Universitātes emeritētais profesors.

Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt pa tālruni + 371 22840906 vai rakstīt uz e-pastu [email protected]