Šī gada kandidāti ir treneri no Japānas, Taivānas, Šrilankas, Kipras, Krievijas un Latvijas. Trenerus sagaidīja ISAF burāšanas attīstības programmas komanda: mūsu mentori Dans Jaspers (Dan Jaspers, Lielbritānija), Ričards Persijs (Richard Percy, Lielbritānija) un administratore Keisija Armstronga (Cathy Armstrong).

Birojs atrodas pavisam nelielā ēkā Southemptonas ostā (Town Quey), blakus pasažieru prāmīšiem un gigantiskajiem tankeriem. Salīdzinot ar milzīgās ostas darbību, birojā valda neticams miers. Interesanti, ka nav kabinetu ar lielām durvīm, bet ir tikai darba vietas, vienalga vai esi administrators, vai departamenta vadītājs. Katrs ir atbildīgs par savu darba jomu, taču kopumā tā ir liela komanda, kas ik dienu, ar daļiņu sava darba, veido pasaules burāšanas notikumus.

Jau ar pirmo dienu, mūsu darba grafiks bija ļoti intensīvs - iepazīšanās ar ISAF darbību, tikšanās ar piecu departamentu pārstāvjiem, Starptautiskās Solidaritātes programmu, kā arī notika atbalsta programmas atlētiem un treneriem detalizēts apskats. 

Mūsu apmacībai pievienojās Tims Kross (Tim Cross, Lielbritānija), kurš triju dienu laikā ne tikai vadīja kursus par burāšanas sporta programmu veidošanu, struktūrām un stratēģijām, bet mums pašiem bija jāiepazīstina pārējie ar savu nacionālo autoritāti un jāveic neliels pētījums par esošo situāciju burāšanas sistemā valstī. Šo dažu dienu laikā paspējām iegūt ārkārtīgi daudz informacijas gan par dalībvalstu burāšanas attīstības plusiem un mīnusiem, gan arī dalīties pieredzē un labāk vienam otru iepazīt.

Iedvesmojoša ir profesionalā attieksme un entuziasms, ar kādu tiek veikts darbs mācību un attīstības departamentā, kura vadītājs ir Dans Jaspers. Uzlabot, ieviest, realizēt, ieguldīt – vieni no atslēgas vārdiem šajā departamentā.

Lai varētu pilnvērtīgi izmantot laiku mācībām, esam nodrošināti ar lieliskiem dzīves apstākļiem, speciālo burašanas apģērbu, velosipēdu un karalisku ēdinašanu.

Nedēļas nogalē noslēdzās biroja darbs un mūsu komanda pārbrauca uz Weymouth, Portland, kur paliksim turpmākās sešas nedēļas. Esam pagodināti dzīvot Olimpiešu mājā (Portland house), kas tika būvēta kā viesnīca Lielbritanijas Olimpiskajai burāšanas izlasei. Katram kandidātam ir savs numurs.

Ar šo nedēļu sākam praktiskās nodarbības ar Robertu Holdenu (Robert Holden, Dienvidāfrika) - 1.līmeņa tehniskais kurss treneriem. Lieliska iespēja izmēģināt dažādas laivu klases, kuru mums nav. Sākam praktisko apmācību uz Laser Stratos, kas ir mācību laiva 3 cilvēkiem. Turpmāko nedēļu būsim uz ūdens.

Visas programmas laikā mūs apmacīs 5 speciālisti un 5 valstu pārstāvji dalīsies pieredzē, kā ir izdevies ieviest burāšanas attīstības programmas savās zemēs.

Labvēlīgus vējus visiem Latvijas burātājiem!

Žaklīna Litauniece