Andris Eikens ir desmitcīņas izlases komandas galvenais treneris (LVS un Murjāņu Sporta ģimnāzija), kurš piedalīsies Starptautiskā treneru tālākizglītības programmā (ICECP) Delaveras universitātē, ASV no 2014.gada 20.septembra līdz 24.oktobrim.

A.Eikena izvēlētā projekta tēma ir “Desmitcīņas komandas sagatavošanas programma sportistiem un treneriem” (projekta aizstāvēšana notiks 2015.gada aprīlī Lozannā.).

A.Eikena dalība ICECP programmmā tiek nodrošināta ar SOK Olimpiskās Solidaritātes atbalstu ~10’500 USD apmērā.

Apmācības programmas laikā treneri piedalās 4 sesijās (moduļos), kā arī izstrādā individuālus projektus par konkrētā sporta veida attīstību savā valstī.

 

Mācību process 2014./2015.mācību gadā plānots sekojoši:

1.modulis: 2014.gada 20.septembris - 5.oktobris Delaveras universitātē, ASV 

Paredzētas lekcijas, prezentācijas, treniņu vietu apmeklējums un individuālā projekta darba plānošana. Dalībniekiem tiek dota iespēja vērot treniņu laboratorijas darbu, kā arī tikties ar starpkoledžu izlasi un reģionālajām sporta organizācijām.

2.modulis: 2014.gada 5.-12.oktobris, noteiktā prakses vietā/treniņu centrā

Mācības attiecīgajā sporta veidā un kursu programmas turpinājums ASV Olimpiskajā treniņu centrā. Dalībniekiem būs iespēja vienas nedēļas garumā vērot ASV nacionālās komandas trenera darbu vai līdzvērtīga līmeņa sporta kluba vai universitātes trenera darbu, ka arī dalīties pieredzē un zināšanās par treniņu metodēm un tehnoloģijām. Dalībnieki turpinās arī savu individuālo projektu izstrādi.

3.modulis: 2014.gada 13.oktobris – 24.oktobris, ASV Olimpiskajā Treniņu centrā, Kolorado Springsā, Kolorado

Dalībnieki turpinās savu individuālo projektu izstrādi, kā arī turpinās apgūt trenera izglītību, pielietojot trenēšanas metodes, ko prezentējuši kursu eksperti. Projektu vadītāji apmācīs savus studentus projektu prezentācijā.

4.modulis 2015.gada 23.-28.aprīlis – SOK mītnes vietā, Lozannā, Šveicē

Tiks vērtēts dalībnieku mācību darbs un prezentētie individuālie projekti. Sekmīgie kursu beidzēji saņems Delaveras universitātes un ASV Olimpiskās komitejas sertifikātus.

 

Atgādināsim, ka ar izcilību ICECP kursus 2008.-2009.mācību gadā pabeidza Ivo Lakučs, 2010.-2011.mācību gadā kursus ar teicamu vērtējumu absolvēja Inguna Minusa, savukārt 2014.gada maijā šos kursus noslēdza džudo treneris Einars Pimenovs.