Šodien LR Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers svinīgā pieņemšanā apsveica un pateicās Eiropas Jaunatnes Olimpiādes ‘’Friuli-Venēcija Džūlija 2023’’ atlētiem  un treneriem par cīņassparu un neatlaidību cīņā par medaļām šajā Eiropas jauno atlētu forumā.

No 21. līdz 28.janvārim Itālijā, Friuli-Venēcija-Džūlijas reģionā norisinājās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiskais festivāls, kurā Latvijas jaunatnes Olimpiskajai komandai izdevās izcīnīt pilnu medaļu komplektu – zelta, divas sudraba un vienu bronzas medaļu. Latviju sacensībās pārstāvēja 46 jaunie atlēti astoņos dažādos sporta veidos: slēpošanā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, šorttrekā, biatlonā, daiļslidošanā, kērlingā un hokejā.

Divas medaļas Latvijai atnesa jaunais šorttrekists Linards Reinis Laizāns,  izcīnot zelta medaļu 500m distancē un sudraba  - 1000m distancē. Pārsteidzošu sniegumu šajā jaunatnes festivālā parādīja Latvijas jaunatnes hokeja komanda, nokļūstot līdz finālam, kur piekāpās Šveices izlasei, tādā veidā atnesot Latvijai sudraba medaļu hokejā. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Latvijas kērlinga izlase, finālā pieveicot Zviedriju ar rezultātu 10-1.

LR Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša: “Latvija vienmēr ir godam pārstāvēta Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiskajā festivālā, un šīs gūtās vairākas medaļas ir kārtējais apliecinājums mūsu jaunās paaudzes sportā teicamajiem panākumiem Eiropas mērogā. Patiess prieks par Linarda Reiņa Laizāna divām – zelta un sudraba – medaļām. Izsaku atzinību visiem  Latvijas jaunajiem atlētiem, kas pārstāvēja Latviju šajās sacensībās un ar savu sniegumu nesa Latvijas vārdu pasaulē.”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers:  “Jaunie Olimpieši ir godam pārstāvējuši Latviju šajā  Eiropas Olimpiskajā forumā, atnesot Latvijai pilnu medaļu komplektu.  Esmu pārliecināts, ka ikkatram dalība šajā jaunatnes forumā ir devusi iedvesmu, sparu un apziņu -  sasniegt vēl augstākus mērķus savā Olimpiskajā ceļā, respektējot tās vērtības un ideālus, kas ietverti Pjēra de Kubertēna Olimpiskās hartas principos - veicināt draudzības, godīgas spēles un tolerances garu. ”

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir viens no nozīmīgākajiem jauno atlētu (vecumā no 14 līdz 18 gadiem) multi-sporta notikumiem Eiropā, kuras mērķis, līdztekus sacensību norisei dažādās disciplīnās, ir attīstīt jaunajos sportistos Olimpisko garu, sniedzot pieredzi, motivējot un veicinot savstarpēju tīklošanos.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta Institucionālie partneri: LR Izglītības un zinātnes ministrija un SOK Olimpiskā solidaritāte; Zelta partneri: mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un kompānija  “OTCF” (zīmols 4F ); Informatīvie partneri: AS “Radio SWH” un SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi”, Visual Media un mediju grupa TV3.

Pielikumā  - saite uz fotogaleriju no svinīgā pasākuma - https://failiem.lv/u/wyqvjgdkr 

Atsauce izmantojot foto materiālus - Edijs Pālēns/LETA/LOK.