Valmierā atklāj Latvijas Jaunatnes Olimpiādi

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:31, 4. jūlijs 0

Piektdien, 3. jūlijā Valmieras estrādē ar dalībnieku gājienu, olimpiskās lāpas iedegšanu un Olimpiskā karoga uzvilkšanu, kā arī krāšņu uguns un gaismas šovu tika atklāta Latvijas Jaunatnes Olimpiāde.

Olimpiāde no 3. līdz 5. jūlijam norisinās Valmierā un Cēsīs, atsevišķos sporta veidos arī Burtnieku novadā, Kocēnu novadā, Limbažu novadā, Valkas novadā, Jūrmalas pilsētā, Rīgas pilsētā un Līgatnes novadā.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremonija sākās ar Latvijas novadu delegāciju gājienu no laukuma pie Valmieras Kultūras centra, pa Rīgas ielu uz Valmieras estrādi. Dalībai olimpiādē šogad akreditēti 2637 sportisti no 83 pašvaldībām. Sportisti trīs olimpiādes dienās cīnīsies par 236 medaļu komplektiem 26 sporta veidos,kā arī florbolā, kas šogad izvēlēts kā papildu sporta veids.

Atklāšanas ceremonija sākās ar Latvijas Valsts himnu, ko izpildīja Valmieras Mūzikas skolas koris „SolLaRe”. Klātesošos uzrunāja jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Apsveikumi ar laba vēlējumiem olimpiādes dalībniekiem un organizatoriem tika saņemti no Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles. Pasākumu vadīja Valmieras Drāmas teātra aktieri Ieva Puķe un Mārtiņš Meiers. Klātesošos ar muzikālu sveicienu priecēja grupa „Astro’n’out”. Grupas izpildīto dziesmu laikā ar video projekcijām tika akcentēts, ka Valmiera un Cēsis ir pasaules līmeņa sportistu kalve. Noslēgumā ikviens varēja vērot krāšņu uguns un gaismu šovu.

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis atklāšanas ceremonijā novēlēja sportistiem būt pārliecinātiem par sevi: „Tikai pārliecināti cilvēki spēj sasniegt savus mērķus. Esiet pārliecināti, jo visu, ko patiešām vēlaties, varat izdarīt! Vēlos pateikties treneriem par pašaizliedzīgo darbu. Tieši jūs palīdzat jauniešiem izvirzīt mērķus un ieteikt veidus, kā tos sasniegt. Rezultāts ir acīmredzams – gandrīz 3000 jauniešu šogad pulcējas Valmierā un Cēsīs, lai piedalītos valsts līmeņa sacensībās - Latvijas Jaunatnes olimpiādē. Paldies abām pilsētām – Valmierai un Cēsīm, kuras uzņēmās organizēt šos sporta svētkus. Uzskatu, ka atbalsts jauniešiem un treneriem ir ļoti nepieciešams, un pašvaldības ar savu piemēru to ir apliecinājušas. Leposimies ar saviem rezultātiem un savu valsti!”

Uzrunājot olimpiādes dalībniekus un skatītājus, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis sacīja: „Šajās trīs dienās Valmierā, Cēsīs un vairākās citās pašvaldībās 26 sporta veidos noskaidrosim, kuri ir Latvijas labākie jaunie sportisti. Olimpiāde sportistiem paver lielas iespējas – te var parādīt visu, kas apgūts treniņos un kam esat gatavi. Šajās sacensībās var ieraudzīt savus konkurentus un skaidri redzēt, kāda ir sporta attīstība katrā pašvaldībā. Piedaloties olimpiādē, jūs visi esat kļuvuši par olimpiskās saimes locekļiem. Ceru, ka starti šajās sacensībās palīdzēs izlemt un izvēlēties sportu par savu nākotni un savu dzīvesveidu. Paldies treneriem par ieguldīto darbu! Lai uzvar stiprākie!”

Trenerus un olimpiādes dalībniekus atklāšanas ceremonijā sveica arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: „Man ir patiess prieks uzņemt Valmierā tik daudz olimpiādes dalībnieku. Valmiera jau ir pierādījusi, ka spēj profesionāli organizēt liela mēroga sacensības. Lepojamies, ka šogad Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiek Valmierā un Cēsīs. Kopā ar Cēsu novada pašvaldību un citām pašvaldībām esam centušies, lai sarūpētu šos sporta svētkus gan sportistiem, treneriem, gan arī ikvienam, kurš interesējas par sportu. Lai visiem Latvijas jaunajiem sportistiem izdodas paši labākie starti un tiek uzstādīti jauni personīgie un Latvijas rekordi!”

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs izteica pateicību svētku organizatoriem un novēlēja veiksmīgus startus sportistiem: „Novēlu visiem sportistiem izcilus startus. Es turēšu īkšķus par visiem sportistiem, tomēr atzīstu, ka par savējiem – Cēsu novada sportistiem, turēšu tos mazliet stiprāk. Lai visiem izdevušies sporta svētki!”

Jāpiebilst, ka pēc olimpiādes pirmās dienas kopumā jau sadalīti 56 medaļu komplekti. Kopvērtējuma pirmajā vietā šobrīd ar 40 izcīnītām medaļām ir Rīgas pilsētas sportisti, otrajā vietā - Daugavpils pilsētas sportisti, savukārt trešajā – Jelgavas pilsētas sportisti.

Olimpiādē kopumā tiks izcīnīti 236 medaļu komplekti 26 sporta veidos, kā arī florbolā, kas šogad izvēlēts kā papildu sporta veids. Valmierā norisināsies šādi sporta veidi: badmintons, bokss, futbols, handbols, peldēšana, svarcelšana, vieglatlētika, mākslas vingrošana, volejbols un pludmales volejbols. Savukārt Cēsīs – basketbols, cīņa, džudo, galda teniss, loka šaušana, paukošana, MTB un šosejas riteņbraukšana, taekvondo un teniss. Burtnieku novadā notiks sacensības burāšanā, golfā un BMX riteņbraukšanā, bet Kocēnu novadā – jātnieku sportā, regbijā un triatlonā. Sacensības airēšanā norisināsies Jūrmalā, smaiļošanā un kanoe – Limbažu novadā, šaušanā – Valkas novadā, bet sporta vingrošanā – Rīgā. Sacensības florbolā norisināsies Līgatnē.

Latvijas Jaunatnes olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Valmieras pilsētas pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Burtnieku novada, Kocēnu novada, Limbažu novada, Valkas novada pašvaldībām un Jūrmalas pilsētu, kā arī Rīgas pilsētu un Līgatnes novada pašvaldību. Olimpiādes norisi finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Olimpiādes atbalstītāji ir SIA „Latvijas Mobilais telefons”, AS „Latvijas Valsts meži”, AS „Swedbank”, AS „Latvijas Gāze”, VAS „Latvijas dzelzceļš”, SIA „Moller Auto Krasta” un SIA „JCDecaux Latvija”. Informatīvi atbalsta: portāls „Delfi”, laikraksts „Druva”, žurnāls „Sports”, portāls „Valmieras Ziņas” un Latvijas Radio 5. Sportistus veldzē dabīgais minerālūdens no Gaujas nacionālā parka „VENDEN”.

Informāciju sagatavoja:

Līga Tarbuna

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tel.: 28382051

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem